Geoblog.pl    legrandbleu    Podróże     Do Stanów na ferie? Why not?! :)    Wycieczka do Miami

Wycieczka do Miami

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, south beach

Niedziela upływa pod znakiem wycieczki do Miami. Naszym celem jest South Beach. No cóz...Nie są to moje klimaty, ale skoro jestem już tak blisko...:) Deptak wzdłuż plaży tętni życiem. Mnóstwo ludzi spędza czas aktywnie-segways, rolki, rowery, siatkówka etc...Dawna willa Gianni Versce otoczona gapiami, a przy bramie głównej czuwa 'stróż":) Co za surrealistyczne uczucie ! 2 miesiące temu w Dzien Dobry TVN Pieńkowska robila reportaż z tego domu, tuz przed wystawieniem willi na licytację. W najśmielszych snach nie przyszłoby mi do głowy, że niebawem tu będę:)
Parking w South Beach na kilka godzin kosztuje ok. $8 , nam udaje sie sie zmiescic w $4 bo jesteśmy stosunkowo krótko (ok. 3-4 godzin)
Przy plaży kupuję mango shake'a za $6 i jest to najohydniejszy mango shake ever. Nie umywa się do tego w Tajlandii-czuć w nim chemię i cukier. Odradzam!!!
Za to w drodze powrotnej na parking wstępujemy do Kebab place:)-nie ma to jak kebab w Miami:) Bierzemy cos w rodzaju antipasti-wszystkiego po trochę w stylu kuchni śródziemnomorskiej-humus, tzatziki, sałata, kolendra, gołabki greckie w lisciach winogron, falafele etc...Naprawdę dobre żarełko.Porcja dla dwóch niezbyt głodnych osób kosztuje $11. Nie bylabym sobą , gdybym nie zamówiła jakiegoś dziwnego napoju pt. ciepła herbata. I co? I pstro! Mówisz -masz! Wszak jesteśmy u Turka! Dostaję pyszną czarną herbatę w przeźroczystej szklance-wprawdzie czuc malizną, ale co tam. Tego mi trzeba było.

zula - 2014-01-31 06:31
Pogoda wspaniała i dzięki temu zdjęcia prześliczne!

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)