Geoblog.pl    legrandbleu    Podróże    Praga-Indonezja-Singapur-Malezja-Australia-Nowa Zelandia-Australia-Dubaj-Praga    on my way to down under...

on my way to down under...

Australia
Australia, melbourne

Siedzę sobie na lotnisku w Kuala Lumpur, bagaż już odprawiony, piję w café kosztowną ($14.95) herbatkę i uzupełniam blog. Jedyna to okazja, bo łącze jest miarę szybkie, więc udaje mi się załadować kilka zdjęć.O 14.55 zaczyna się boarding wiec mam jeszcze 45 min.

W samolocie oczywiście znowu buszuję w zasobach audio-video. Na początek wybieram 'One Day" -pozdrawiam Martę:) Kilka miesięcy temu czytałam książkę, a teraz obejrzałam film. Co jakiś czas sprawdzam tez statystyki związane z naszym lotem. Do Melbourne jeszcze 4 h. Na razie minęły 3...
W następnej kolejności w drodze selekcji trafiam na dokument o Ayrtonnie Senna. Film dość na czasie i tematycznie dostosowany do naszych ostatnich przygód. Od czasu Senny wiele zmieniło się w F1, przede wszystkim w kwestii bezpieczeństwa kierowców.Wcześniej ci rajdowcy rozbijali się jak muchy...Historia dość mocno mnie wciągnęła, chyba zacznę się na serio interesować F1:)
Godzinę przed lądowaniem dostajemy karty deklaracji celnej. 2 punkty dotyczące wwożenia jedzenia, części roślin oraz obuwia mocno mnie stresują; wszak nie oszukujmy się- mój kapelusz z Bali jest częścią rośliny!!! :) Do Australii nie można tez wwozić żadnych świeżych warzyw i owoców. Tym sposobem pozbywam się jabłka zakupionego w malezyjskim Tesco:) Moje podejrzenia okazują się uzasadnione, bo nadgorliwa urzędniczka stwierdza że kapelusz jest 'too green' i mi go rekwiruje. Zatem, bye-bye kapelutku z Bali:( Zostają mi tylko zdjęcia...) A wcześniej pan celnik dziwi się, że do Melbourne przyjechałam tylko na 2 dni:) Dziwne, no nie? Poza epizodem z kapeluszem, gładko udaje nam się przejść kontrolę i oto jesteśmy na australijskiej ziemi. Tylko co tu robić, skoro jest 2 a.m a wypożyczalnia aut czynna dopiero od 6 a.m?
Goodday, mates:)

Dorota
Dorota - 2012-03-28 09:35
Kiedy będzie transmisja z Australii ???

Tat
Tat - 2012-03-28 13:28
Czekamy z niecierpliwością i..obawą na kangurki
i koalątka.Ale na inne ciekawostki-też!!!

Rotkappchen
Rotkappchen - 2012-03-28 20:56
20.56 czasu lokalnego. Wciąż czekamy:-))

legrandbleu
legrandbleu - 2012-03-29 19:40
Oj, wiele mnie kosztuje to updejtowanie bloga:) Kolejna noc zarwana:)

zula - 2012-05-26 13:33
Podziwiam osoby , które podróżują , zwiedzają ...nie śpią a piszą blog dodając piękne zdjęcia. Ogrom pracy - jestem pełna uznania !

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)