Geoblog.pl    legrandbleu    Podróże    Praga-Indonezja-Singapur-Malezja-Australia-Nowa Zelandia-Australia-Dubaj-Praga    Praga-Wrocław-Rzeszów

Praga-Wrocław-Rzeszów

Polska, Rzeszów

W Pradze lądujemy w sobotę po 14 tej . Temperatura jak na ten skrawek Europy -jest bardzo przyjazna i nawet nie muszę ubierać kurtki. Chwilami można się rozebrać nawet do T-shirtu. Dokładnie miesiąc temu wylatywaliśmy stąd do Azji. Robimy pamiątkowe zdjęcia na tle Terminalu, w tym samym miejscu sprzed miesiąca, wtedy jeszcze w czapce, rękawiczkach i kurtce.

Po drodze do Polski przy trasie zatrzymujemy się przy Arkus Motel na coś do jedzenia. Co za miły kontrast do australijsko-dubajskich cen;) Za knedliczki z kapustą i herbatę płace ...42 korony. Ku mojej radości nie muszę nawet użyć karty, bo w kieszeni mam jakieś drobne 72 korony, a na mój posiłek wystarcza jeden pieniążek:) Pod tym względem lubię powroty do naszej strefy monetarnej;)

Rafał odwozi mnie i Tomka na dworzec we Wrocławiu-o tej porze dnia ( a raczej nocy) wygląda jak żulownia.

Kilka godzin wcześniej decyduję się na nocną podróż pociągiem z Wrocławia do Rzeszowa. Zamiast płacić za hotel i czekać do niedzieli, funduję sobie bilet sypialny, Tomek, ze względu na krotsza podroz do Katowic kupuje zwykly bilet, więc dalszą podróż odbedziemy juz oddzielnie. Tomek pomaga mi sie dotarbanic z bagazem do przedzialu i tutaj sie żegnamy.

W całym wagonie jest nas ...dwie kobiety i obie jesteśmy razem w przedziale-pozdrawiam moja współpasażerkę:) Nie jest to super komfortowa podróż ze względu na hałas, ale sam fakt ze można 9 godzin spędzić w pozycji horyzontalnej-robi różnicę. Rano pół godziny przed dotarciem do celu dostajemy kawkę i croissanta, w pakiecie był tez ręczniczek i mydełko. Luksus po prostu, prawie jak w hotelu;) W wagonie jest tez czysto!, wiec toaleta poranna nie wywołuje mdłości. Cena za taki luksus z Wrocławia do Rzeszowa: 141 zł.

Do Rzeszowa pociąg przyjeżdża 13 min przed czasem I ...pada deszcz. Welcome home!:)

I co dalej?????

P.S. Do wiadomości czytających tę relację-większość rezerwacji typu samoloty, hotele, couchsurfing, bilety wstępu (np. F1), wypożyczalnia aut itp zostały poczynione jeszcze w Polsce za pośrednictwem internetu. Dlatego w podróży już wszystko szło gładko i bez komplikacji:) Aż się sama dziwię jak gładko....

TUTAJ znajdziesz mojego e-booka o tanim podróżowaniu dla wszystkich. https://www.nigdyzapozno.pl/poradnik-jak-tanio-podrozowac/

zula - 2012-05-27 09:08
Jak mówią najbliżsi "Witaj w domu" !

Dziękuję Tobie za to ,że przez kilka dni byłam w miesięcznej podróży w dalekim świecie .
Z przyjemnością czytałam , podziwiałam miejsca chwilami cudne - 5*!!! . Świat jest piękny i dobrze ,że możemy podróżować !
Życzę kolejnej wyprawy , pozdrawiam - Małgorzata

legrandbleu
legrandbleu - 2012-05-27 09:11
Dziękuję, Małgosiu! Miło mi, że spodobała Cie sie lektura mojego bloga. Pozdrawiam:)

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)