Geoblog.pl    legrandbleu    Podróże    Cascata Varone, Riva del Garda lipiec 2011    Riva del Garda, Cascata Varone-jezioro Garda, Włochy 2011.

Riva del Garda, Cascata Varone-jezioro Garda, Włochy 2011.

Włochy
Włochy, Riva del Garda

To były tygodniowe wakacje nad jeziorem Garda w północnych Włoszech. Podróżowaliśmy samochodem w 4 osoby plus stelaż na rowery. Marcin, organizator wyprawy jechał z ambitnym planem eksplorowania tras dla wyczynowców. Reszta towarzystwa, z planem bliżej nieokreślonym, z naciskiem na chillout, relaks, błogostan i rekreacje w granicach możliwości fizjologicznych:) Marcin podjął wyzwanie i codziennie robil hardcorowe trasy dla zaawansowanych, wysoko w górach. Nie raz napędził nam stracha ładując się w taraparty -a to utknął w wąwozie, który kończył się wodospadem wpadającym do Gardy, a to długo nie wracał nie dając znaku życia. Raz wrócił grubo po zmroku, padł bez słowa na łóżko i leżał tak z godzinę. Kolacji, która na niego czekała -odmówił:) Wiec ją zjedliśmy. Ale ogólnie było superowo!
Okolice Gardy to przepiękne miejsce dla miłośników gór i jezior. Ale tylko część północna, moim skromnym zdaniem. Południe jeziora jest płaskie i przypomina Balaton. Bikerzy znajdą tu dla siebie prawdziwe wyzwania, ponieważ region słynie z różnorodności tras rowerowych- od najłatwiejszych, nizinnych do górskich, tych bardzo zaawansowanych. Miłośnicy surfingu czy żeglarstwa nigdy nie będą narzekać na flautę.
Miasteczko jest urokliwe, z mnóstwem przyjemnych knajpek i sklepików pochowanych w wąskich uliczkach. Można wspiąć się na strome zbocze, na którym przed wiekami zbudowano bastion-stamtąd rozciąga się cudowny widok na jezioro.Nocą bastion jest oświetlony w odcieniach flagi włoskiej i stanowi dodatkowa atrakcję dla turystów wylegających wieczorem do miasta.
Okolice Rivy to źródło wszelkich niespodzianek krajobrazowych i architektonicznych ukrytych głęboko w górach. W ciągu 30 min jazdy od Rivy można dostać się do ukrytego w skalach średniowiecznego miasteczka artystów albo zrobić spacer wokół turkusowego jeziorka Tenno. Trasą rowerową dł. ok. 10 km można przejechać do sąsiedniego miasteczka Arco z przepięknym, zawieszonym na skale zamczyskiem.Na tamtejszym stadionie podczas naszego pobytu trenował FC Bayern Munich, co stanowiło główną atrakcje dla przebywających na wakacjach Niemców.
Na dalsze, całodzienne wycieczki proponuję zwiedzenie Verony (Z Rivy jeżdza bezpośrednie autobusy i z takiego tez skorzystaliśmy) lub Mediolanu.
Polecam wszystkim ten region Włoch na wakacje letnie.
Noclegi w Cascata Varone (szczegóły na TripAdvisor.com)

mirka66 - 2012-03-04 14:15
Wlochy sa piekne.Werony jednak nie zwiedzalam.Ale musze sie tam wybrac.

Aga
Aga - 2012-03-16 23:59
Lawendowy rower :-))) i romantyczna ławeczka :-))) cudne, cudne wszystko ...

zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)